Vissza

Meggyes brownie tej-, tojás-, gluténmentesen

Kategória: desszert, nasi

Hozzávalók

Brownie

  • 80 g olvasztott margarin
  • 100 g étcsoki olvasztva
  • 120 g mandulatej
  • 250 g cukor
  • 1 mk instant kávé elhagyható
  • 2 tk vaníliaaroma vagy egy csomag vaníliáscukor
  • 200 g Schaer MixB vagy gluténmentes univerzális lisztkeverék
  • 30 g holland kakaópor
  • 3 g sütőpor
  • 1 csipet
  • csokidarabok, magvak ízlés szerint

Meggyszósz

  • 2 nagy marék magozott meggy lehet fagyasztott is
  • cukor ízlés szerint
  • 3 ek víz
  • 1,5 ek keményítő
  • pici tonkabab, reszelve elhagyható

Elkészítés

Meggyszósz

  • Tegyük fel a meggyet, a cukorral egy kis lábosban melegedni, ha használunk akkor reszeljük rá a tonkababot.
  • Közben keverjük el a keményítőt a vízzel.
  • Amikor a meggy levet engedett, öntsük hozzá a keményítős vizet és főzzük sűrűre a ragut. Majd tegyük félre hűlni.

Brownie

  • Olvasszuk meg a margarint és az étcsokit és keverjük össze.
  • Keverjük a csokihoz a mandulatejet, cukrot, vaníliaaromát és instant kávét is. Érdemes kézi habverővel átkeverni.
  • Egy másik tálba mérjük ki a lisztet, sütőport, kakaóport és a csipet sót és keverjük össze.
  • Elegyítsük a száraz és nedves hozzávalókat. Ízlés szerint keverhetünk a tészába csokidarabokat.
  • Simítsuk a masszát egy sütőpapírral bélelt tepsibe és foltokban kanalazzuk rá a meggyszószt.
  • Én 22*30 cm-s tepsit használtam és így egy kicsit lapos lett a végeredmény, de még pont élvezhető vastagságú. Ha pufibb szeleteket szeretnél, akkor válassz egy kicsit kisebb tepsit.
  • 180 fokon 40 percig süssük. Először egészen magasra feljön, de vissza fog süllyedni. Akkor jó amikor a tetején kialakul egy szárazabb kéreg és a beleszúrt fogpiszkálóra már nem tapad nyers massza.