Tegyük fel a meggyet, a cukorral egy kis lábosban melegedni, ha használunk akkor reszeljük rá a tonkababot.
Közben keverjük el a keményítőt a vízzel.
Amikor a meggy levet engedett, öntsük hozzá a keményítős vizet és főzzük sűrűre a ragut. Majd tegyük félre hűlni.
Brownie
Olvasszuk meg a margarint és az étcsokit és keverjük össze.
Keverjük a csokihoz a mandulatejet, cukrot, vaníliaaromát és instant kávét is. Érdemes kézi habverővel átkeverni.
Egy másik tálba mérjük ki a lisztet, sütőport, kakaóport és a csipet sót és keverjük össze.
Elegyítsük a száraz és nedves hozzávalókat. Ízlés szerint keverhetünk a tészába csokidarabokat.
Simítsuk a masszát egy sütőpapírral bélelt tepsibe és foltokban kanalazzuk rá a meggyszószt.
Én 22*30 cm-s tepsit használtam és így egy kicsit lapos lett a végeredmény, de még pont élvezhető vastagságú. Ha pufibb szeleteket szeretnél, akkor válassz egy kicsit kisebb tepsit.
180 fokon 40 percig süssük. Először egészen magasra feljön, de vissza fog süllyedni. Akkor jó amikor a tetején kialakul egy szárazabb kéreg és a beleszúrt fogpiszkálóra már nem tapad nyers massza.