Szűrjük le a csicserikonzervet, (a levet ne öntsük ki, csináljunk belőle habcsókot, macaront vagy profiterolt) vagy ha szárazat használunk, akkor főzzük meg a csicseriborsót és mérjünk ki 240 g-ot.
Tegyük egy aprítóba a csicserit, az olvasztott margarint és a porcukrot, majd daráljuk krémesre. Nem baj ha még egykét darab marad benne, a továbbiakban ezt is eltűntetjük.
Tegyük a krémhez a szódabikarbónát és az almaecetet és megint daráljuk, amíg el nem keverednek.
Öntsük hozzá a mandulalisztet és ismét pörgessük át a masszát.
Végül szórjunk bele darabolt étcsokit és ezt már kanállal forgassuk hozzá. Egy elég lágy masszának kell lennie.
Sütőpapírral bélelt tepsire teáskanállal kis halmokat teszünk, majd vizes ujjakkal kicsit formázzuk, lelapítjuk a gombócokat.
180 fokos sütőben kb 20 perc alatt készre sülnek. Ha tovább benn hagyod, akkor keményebb, roppanós keksz lesz, de figyelj, hogy ne égjen meg!